İLETİŞİM & DESTEK   0532 477 3510
İLETİŞİM & DESTEK   0532 477 3510
0532 477 3510     0532 477 3510     kademinsaat@gmail.com
BİZ SİZİ ARAYALIM
Telefon numaranızı bırakın sizi arayalım!

Mersin kenetli çatı

13 Haziran 2020     285 Görüntüleme
Mersin Kenetli Çatı Sistemleri
Mersin Kenetli Çatı Hesaplama  
Mersin Kenetli Çatı Fiyatları  
Mersin Kenet çatı Maliyet Hesaplama  
Mersin METAL ÇATI SİSTEMLERİ
 
Birden fazla metal malzeme ile uygulaması yapılabilen çatı sistemleri, tasarımcılara hafif, modern çizgilere sahip ve uzun yıllar süre gelen bir çatı sistemi imkanı sağlar. 
Boyalı sac, alüminyum, titanyumlu çinko ve bakır sistemler ile gerçekleştirilebilen metal çatı uygulamaları farklı teknikler ile uygulanabilir.
 
Çatıda, uzun ömürlü, su almayacak şekilde detaylandırılmış, genleşmelere izin veren, su tahliyesi iyi planlanmış sistemlere en iyi örneklerden biri “Kenet Sistem” metal çatı kaplamalarıdır. 
En az %5 çatı eğimine uygulanabilen kenet sistem kaplamalar, rüzgardan az etkilenen, hafif çatılar tasarlanmasına yardımcı olur. 
Klasik kenet ve çift kenet sistem olarak uygulanabilen kenet sistemler, uzun çatı levhaların tek parça montajına izin verir. 
Her türlü detay ve birleşimi çözülmüş sistemlerin uygulama aşamasında özel makine, ekipman ve el aletleri kullanılır.
 
Kenet sistemler, en az malzeme firesi kullanılarak, 25 mm hadve yüksekliğine sahip, ortalama 400-500 mm genişliğinde levhaların birleşiminden oluşur. 
Gizli tespit klipsleri ile, sabit ve kayar şekilde montaj yapılır ve genleşmeye izin verir.
 
Metal çatı imalatlarında ayrıca ufak kare plakalardan oluşan metal shingle, geçmeli düz levhalar ve basamaklı step sistem gibi farklı modeller de uygulanabilir. 
Çatı eğimi, çatı formu ve levha uzunluklarına göre farklı sistemler seçilmektedir. Metal çatılar her türlü aksesuar montajına uygundur.
 
Eğrisel tonoz çatılarda, kubbe kaplamalarında kullanılabilmekte ve ayrıca uygulama sonrası (çatı eğimine bağlı olarak) üzerinde yürünebilmektedir. 
 
Genelde kullanılan metal kalınlıkları: 0,50 – 0,80 mm arasındadır.
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ BENZER BİLGİLER




HEMEN ARAYIN